Plank Road Artisans Round End Table
Call for Price

Banff Power Wall Hugger Recliner
Call for Price
Windsor Arm Chair
Windsor Arm Chair
"*" indicates required fields
SKU:
CLH4010-641
Category: Chairs & Benches
Tags: Barnwood Oak, Brown, Chairs & Benches, Country Living, Legacy Classic Furniture
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Oak Veneer | Yes |
|---|---|
| Unique Blend Of Classic Styles And Aged Finishes | Yes |
| Cast Iron Finished Hardware | Yes |
| Width | 24 |
| Depth | 24 |
| Height | 41 |
| Finish | Barnwood Oak |
| Material | Select Hardwoods and Oak Veneers |
| Hardware | Cast Iron |
Additional information
| Dimensions | 24 × 24 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Barnwood Oak |
| Style | Country |
| Collection | CLH4010 Vintage Market DR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Chimney Leg Table
Complete Hutch And Server
Server
Spindle Back Arm Chair W. Handle Cut Out
Spindle Back Side Chair
Turned Spindle Side Chair
Windsor Side Chair V Shape
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Americana Modern Dining Dining Chair Spindle Back (2/ctn Sold In Pairs)
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.