Provence Cocktail Ottoman
Call for Price

Scarlett M2 Swivel Pushback Recliner
Call for Price
Wooden Bed Bench
Wooden Bed Bench
"*" indicates required fields
SKU:
TY4420-4800
Category: Chairs & Benches
Tags: Amber, Brown, Chairs & Benches, Legacy Classic Furniture
Description
Product Details
| Multiple Finish Options Offer An Eclectic Tone | Yes |
|---|---|
| X And O Motifs Used On Select Pieces | Yes |
| Designed And Crafted With Today’s Consumer In Mind | Yes |
| Width | 50 |
| Depth | 16 |
| Height | 18 |
| Finish | Amber |
| Fabric | N/A |
| Material | Hardwood solids, Mindi Veneers |
| Hardware | Pulls and Knobs |
Additional information
| Dimensions | 16 × 50 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Orange |
| Style | Transitional |
| Collection | TY4420 XXX’s and OOO’s BR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bureau
Chest 5 Drawer
Complete Panel Bed W Storage Footboard Cal King 6/0
Complete Panel Bed W Storage Footboard King 6/6
Complete Panel Bed W Storage Footboard Queen 5/0
Complete X Panel Bed Cal King 6/0
Complete X Panel Bed King 6/6
Complete X Panel Bed Queen 5/0
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.