Upholstery Living Room Hernan Power SG Recliner
Call for Price
Dublin Tufted Upholstered Bed
Call for Price
Kent, 1 Lt Sconce
"*" indicates required fields
Description
Timeless lines make this 1 Lt. sconce an understated classic. Finished in a combination of matte black & plated antique brass then topped with sparkling clear round glass shade. 1-60 watt max, Edison socket. Bulbs not included.
Additional information
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 7 × 9 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kent |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.