Hearthside Bench
Call for Price
Devon Fabric Power Recliner with Power Headrest
Call for Price
Killarney Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Featuring an organic shaped ceramic base, the Killarney Table Lamp is adorned with shades of emerald green glazes, seafoam distressed detailing and subtle cream undertones, paired with antique brass plated details. The slightly tapered round hardback shade is made in a casual white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Killarney |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.