CT5044-PN - Miramar Large Side Table - Peninsula
Call for Price
Dining Essentials - San Remo Stool in Heather Gray & White
Call for Price
Mikkel Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Finished in a charcoal glaze with etched texture, this table lamp adds a casual yet contemporary feel to a space. The round ceramic base is complemented by brushed nickel hardware. A round hardback drum shade in oatmeal linen completes the piece.
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mikkel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.