Preston 4850 Power Lift Recliner
Call for Price
Thompson Panel Arm Manual Recliner
Call for Price
33-739 – Canter Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Fully Uph. |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Volume | 9 cft |
| Weight | 21 lb |
| Leather | 35 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.25 yrd |
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.75 × 20.75 × 21.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Lake Ottoman
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.