Thea Upholstered Sofa
Call for Price
Audrey Upholstered Rectangle Ottoman Rise
Call for Price
Audrey Upholstered Rectangle Ottoman Elite
"*" indicates required fields
Description
The Audrey Ottoman is the perfect blend of comfort and versatility, designed to complement the Audrey collection or stand alone as a stylish accent. Upholstered in soft, durable fabric, it features plush cushioning filled with a luxurious feather-and-down blend for a sink-in feel. Its oversized design provides ample space for resting your feet or serving as an additional seat. A timeless piece, the Audrey Ottoman adds both functionality and modern elegance to any living space.
Product Details
| Overall Dimensions | 42”W x 30”D x 21”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester, Rubberwood |
| Colors | Gray |
| Weight | 62 lbs |
| Seat Cushion Type | Removable |
| Back Cushion Type | Removable |
| Rub Count | 100000 |
| Material Cleaning Code | W |
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 42 × 21 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Audrey |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Audrey Leather Swivel Chair Landscape
Audrey Upholstered Rectangle Ottoman Rise
Audrey Upholstered Swivel Chair Dawn
Audrey Upholstered Swivel Chair Rise
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Madison – Sequence Lake Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.