Mission End Table Cherry
Call for Price
Three-Drawer Cocktail Table Cherry
Call for Price
Bexley Fabric Ottoman
"*" indicates required fields
Description
This old-world style has all the benefits of new-world construction. Pair the Bexley ottoman with the matching Bexley chair for a complete look.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bexley |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 8.90 |
| Carton Weight | 32 lb |
| Product Weight | 32 lb |
| Carton Volume | 8.900 |
| Carton Weight | 32.000 lb |
Additional information
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bexley Leather Chair
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 49 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bexley Leather Chair
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 49 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bexley Leather Loveseat
| Weight | 131 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 71 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bexley Leather Loveseat
| Weight | 131 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 71 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bexley Leather Ottoman
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bexley Leather Ottoman
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bexley Leather Sofa
| Weight | 164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 91 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Bexley Leather Sofa
| Weight | 164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 91 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.