D11B-31 – Archipelago Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Teak Solids |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Volume | 15 cft |
| Weight | 51 lb |
| Leather | 53 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.25 yrd |
Additional information
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 27.5 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.