Vista Bedroom 6-Drawer Dresser
Call for Price
Living Room Prudence Swivel Glider Recliner
Call for Price
Hudson Leather Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Rooted in timeless design and elevated by rich leather upholstery, Hudson brings warmth, balance, and effortless sophistication to the living room. Featuring Italian leather, clean lines and tailored details give each piece a refined presence, while supportive cushions invite you to relax and settle in. Designed to work together seamlessly or stand confidently on its own — Hudson offers enduring comfort and classic style for spaces meant to be enjoyed every day.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Hudson |
|---|---|
| Material | Leather |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 7.903 |
| Carton Weight | 16.500 lb |
Additional information
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Gray |
| Collection | Hudson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
CM Leather Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Madison – Sequence Lake Ottoman
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.