Kelly Square Ottoman
Versatile square ottoman with fabric upholstery and low, hidden wood legs; use as a footrest, tray table, or extra seating. Measures 38 in. W x 38 in. D x 18 in. H.
"*" indicates required fields
SKU:
1406-3838-27
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Bassett Furniture, Cloud, Cream, Ottomans & Poufs
Description
Easy does it with the versatile, ever-stylish Kelly square ottoman. This easygoing ottoman is completely at home in the center of the room, ready and waiting to serve as a footrest, a tray rest, or backup seating in a pinch. The low, hidden wood legs make this piece all about the fabric, so choose what you like to add just the right accent to your room – playful or relaxed, softly textured or smooth.
Additional information
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 18 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Cloud |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kelly |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Kelly Square Ottoman
Kelly Square Ottoman
Kelly Square Ottoman
Kelly Square Ottoman
Related products
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.