487-a Norwich Arm Chair
Call for Price
70C-222 - Mesa Hallam Nightstand - Melange/Napa Cerused
Call for Price
Kelly Square Ottoman
Versatile square upholstered ottoman with low, hidden wood legs for footrest, tray rest, or extra seating. Fabric upholstery, 44 in. W x 44 in. D x 18 in. H.
"*" indicates required fields
Description
Easy does it with the versatile, ever-stylish Kelly square ottoman. This easygoing ottoman is completely at home in the center of the room, ready and waiting to serve as a footrest, a tray rest, or backup seating in a pinch. The low, hidden wood legs make this piece all about the fabric, so choose what you like to add just the right accent to your room – playful or relaxed, softly textured or smooth.
Additional information
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 44 × 18 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Putty |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kelly |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Kelly Leather Round Ottoman
Kelly Leather Round Ottoman
Kelly Leather Square Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.