Blue Reverie Framed Print
Call for Price

Lexi Right-Hand Facing Chaise
Call for Price
LR-38161 – Camden Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Seat Type | Velcro Attached |
| Seat Fill | Ultra Plush |
| Notes | Chair LR-18161Fabric – see LTD5102-12 |
| Volume | 12 cft |
| Weight | 41 lb |
| Leather | 55 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.25 yrd |
Additional information
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 29 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.