Today’s Hours Getting Hours
Back to products
Madison - Sequence Lake Ottoman
$625.00 Original price was: $625.00.$478.99Current price is: $478.99.
Madison – Sequence Khaki Ottoman
"*" indicates required fields
SKU:
MMAD#800-SQK
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Gray, Ottomans & Poufs, Parker House, Sequence Khaki
Description
Product Details
| Plenty of storage space for blankets, books, and other items | Yes |
|---|---|
| Cushion features high-density webbing for long-lasting support | Yes |
| Wood frames feature reinforced corner blocks for lasting strength and stability | Yes |
| Select woods are kiln-dried to minimize warping and splitting while ensuring longevity | Yes |
Additional information
| Dimensions | 37 × 37 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Sequence Khaki |
| Style | Contemporary |
| Collection | Madison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Madison – Pisces Marine – Powered By Freemotion Power Cordless Loveseat
Madison – Pisces Marine – Powered By Freemotion Power Cordless Sofa
Madison – Pisces Muslin – Powered By Freemotion Power Cordless Loveseat
Madison – Pisces Muslin – Powered By Freemotion Power Cordless Sofa
Madison – Sequence Lake Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Leopold’s Ottoman
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Wood |
| Style | Traditional |
Mingle Ottomans
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 26.5 × 16.5 in |
| Brand | Palliser |
| Color | Grey |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.