Pl2018-94 Ample Sofa
Call for Price
Upholstery Living Room Taylor Swivel Chair
Call for Price
Noah Fabric Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Kick back and relax or entertain with style with the Noah ottoman. Featuring clean lines and black recessed legs for a chic, timeless look, this ottoman is perfectly sized to support a tray of cocktails and appetizers for your next party or serve as impromptu seating for guests as needed. Built to last for years of enjoyment, the Noah ottoman is available in your choice of upholstery fabrics to perfectly suit your style.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Noah |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Seat Constructions | Attached |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 12.29 |
| Carton Weight | 47 lb |
| Product Weight | 47 lb |
| Carton Volume | 12.290 |
| Carton Weight | 47.000 lb |
Additional information
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Noah |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.