Wythe Mirror
Call for Price
849-308 - Milan Oak Dining Table With Metal Base
Call for Price
Rhonda Round Leather Ottoman
Round aniline-dyed leather ottoman with flanged seams, suited for decorative display, snack service, or footrest use; 32 in. diameter x 17 in. high.
"*" indicates required fields
SKU:
1408-32RL-53
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Bassett Furniture, Brown, Chestnut, Ottomans & Poufs
Description
Our Rhonda Round Leather Ottoman is designed to take center stage, bringing natural curves to the clean lines of your modern look. Fully upholstered in aniline-dyed leather, this ottoman-in-the-round features flanged seams that detail its strong geometrical appeal. The Rhonda answers your every mood by providing a place for your choice of decorative display, for snack service, and even for feet-up relaxation. Select one of our leather options online.
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 17 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Chestnut |
| Style | Modern |
| Collection | Rhonda |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.