Rhonda Round Ottoman
Fully upholstered round ottoman with flanged seams for a modern look; use as a footrest, perch, or tray table. Fabric upholstery with customizable options; 32W x 32D x 17H in.
"*" indicates required fields
Description
Bring some natural curves to the clean lines of your modern look with our Rhonda Round Ottoman. This ottoman-in-the-round is fully upholstered and features flanged seams that accentuate its circular statement. Use it for all the activities that center your gatherings – showing off your decorative accessories, serving up snacks, even giving you a leg up on kicking back. Tailor the Rhonda to your room by opting for one of our fabric choices available online.
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 17 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Smoke |
| Style | Modern |
| Collection | Rhonda |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Leather Ottoman
Rhonda Square Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.