Rhonda Round Ottoman
Fully upholstered round ottoman with flanged seams adds soft curves and extra surface space for snacks or décor. Fabric upholstery suits living rooms and works as a footrest or coffee-table alternative.
"*" indicates required fields
Bring some natural curves to the clean lines of your modern look with our Rhonda Round Ottoman. This ottoman-in-the-round is fully upholstered and features flanged seams that accentuate its circular statement. Use it for all the activities that center your gatherings – showing off your decorative accessories, serving up snacks, even giving you a leg up on kicking back. Tailor the Rhonda to your room by opting for one of our fabric choices available online.
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 17 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Fog |
| Style | Modern |
| Collection | Rhonda |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rhonda Round Leather Ottoman
Rhonda Round Leather Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Rhonda Round Ottoman
Related products
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.