Atwood Writing Desk Elm (Top & Drawers)/Maple
Call for Price
Rousseau Mirror
Call for Price
Sedona Woven Ottoman
"*" indicates required fields
Description
The Sedona Ottoman adds the perfect finishing touch to a variety of outdoor wicker furniture groupings. The versatile square shape works well as a footrest, coffee table, or extra seating. Crafted from variegated, all-weather N-dura resin wicker for maximum weather resistance, the ottoman is distinguished by an antiqued finish and intricate braiding detail. A plush cushion adds luxurious comfort.
Product Details
| Material Family | Wicker |
|---|---|
| Contract Viable | Yes |
| Color Family | White & Ivory |
| Stain Resistant | Yes |
| Fade Resistant | Yes |
| UV Resistant | Yes |
Additional information
| Weight | 15.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 24 × 11.5 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | White |
| Detail Color | White & Ivory |
| Style | Traditional |
| Collection | Sedona |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Lake Ottoman
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.