Southpark Large Ottoman
Large square ottoman adds flexible seating, footrest, or extra serving space, with 2 in. block feet in a brindle finish.
"*" indicates required fields
There’s nothing that provides kick-back relaxation quite as literally as a Southpark Large Ottoman. Expand the function of your already lush Southpark seating by adding this substantial ottoman to your arrangement. Like any good ensemble cast member, this ottoman holds the potential for many roles – it will get your feet up, seat extra guests, even provide extra serving space. It sits on 2” tall block feet in a brindle finish, same as all the pieces in this collection, and can be covered in fabric or leather to match or complement your seating. For more ottoman ideas, visit a Bassett store for a Southpark storage ottoman option.
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 41 × 19 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Chocolate |
| Style | Transitional |
| Collection | Southpark |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Southpark Large Ottoman
Southpark Large Ottoman
Southpark Large Ottoman
Southpark Large Ottoman
Southpark Ottoman
Southpark Ottoman
Southpark Ottoman
Southpark Ottoman
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.