Stressless® Double Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
207600209403
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Brown, Customizable, Ottomans & Poufs, Paloma - Funghi, Stressless
Description
When you need a little extra. The Stressless Double Ottoman has plenty of leg room for two, plus ample storage space inside. The optional table top serves as a handy refreshment table that can be placed on the ottoman when needed.
Product Details
| Material | Leather |
|---|---|
| Color | Paloma – Funghi |
Additional information
| Dimensions | 24.02 × 46.85 × 17.32 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Brown |
| Detail Color | Paloma – Funghi |
| Style | Scandinavian |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.