
Stressless® Double Ottoman
Call for Price
Harvey Ellis Bed California King
Call for Price
Hudson Sofa 93- Special Order
Customize me in store: The Hudson Sofa 93 by Universal Furniture, the epitome of comfort and style.
"*" indicates required fields
Description
Seat Cushion Options: Standard Uni-blend, Ultra-Plush, Spring Down; Back Cushion Options: Fiber Blend, Down & Fiber Blend; Throw Pillows: (1) set 20″, (1) Kidney Pillow, (3) Pillows total; Available Covers: Tiers 1-12, COM
Product Details
| Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric options. | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 40 × 93 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Hudson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Studio C Essentials Sofas
Studio C Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.