
Graham Chair
Call for Price
CT5011-SD - Charleston Console Table-Sand
Call for Price
U Choose Rectangle Ottoman 38×22
"*" indicates required fields
Description
Introducing the U Choose Rectangle Ottoman, where bespoke elegance meets unmatched comfort. Start by selecting a top design that aligns with your aesthetic and lifestyle needs, ensuring personalized comfort. Complete your custom creation by choosing welt, nail head, then ideal leg style and finish. The U Choose Rectangle Ottoman is not just a piece of furniture; it’s a tailored expression of sophistication and style, designed to enhance and complement any space beautifully.
Product Details
| Leather top must be mitered | Yes |
|---|---|
| A plain (non-mitered) top is not available | Yes |
| Hair on Hide leather cannot be used for welt or buttons. | Yes |
Additional information
| Dimensions | 22 × 38 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Choose |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.