Titan 3480 LSF Section
Call for Price
Upholstery Living Room Venezio Table Ottoman
"*" indicates required fields
Description
The Upholstery Collection features a mix of coordinating sectionals, sofas, loveseats, chairs and ottomans groupings to help you create a pulled-together and inspiring space for your home. With styles ranging from traditional to contemporary – and everything in between – each can be dressed in more than 500 cover options for a variety of lifestyles. Each piece features blend-down seat cushions and throw pillows for added comfort.
Product Details
| frame construction | Furniture grade laminated hardwood provides weight and durability which eliminates bowing or warping. Construction features include an interlocking frame which is glued, stapled and screwed p |
|---|---|
| business unit | HF Custom |
| trim | Standard topstitch trim. |
| type | Sectionals |
Additional information
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 24 × 17 in |
| Brand | HF Custom |
| Color | Brown |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Venezio |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Upholstery Living Room Venezio Armless Chair
Upholstery Living Room Venezio Console Ottoman
Upholstery Living Room Venezio Corner Chair
Upholstery Living Room Venezio LAF Chair
Upholstery Living Room Venezio LAF Chaise
Upholstery Living Room Venezio LAF Loveseat
Upholstery Living Room Venezio Left-Back Loveseat
Upholstery Living Room Venezio RAF Chair
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.