Elon Desk Base
Call for Price
St. Armand Writing Desk
$2,604.00 Original price was: $2,604.00.$998.99Current price is: $998.99.
Elon 74in Desk Top
74″ (188 cm) Home Office Elon 74in Desk Top incorporating Flat Cut Walnut Veneers to enhance its visual appeal.
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Carton Weight | 108.80 |
|---|---|
| Depth | 32.00 |
| Distressing | No |
| Height | 2.00 |
| Material Description | Flat Cut Walnut Veneers |
| Metal Distressing | No |
| Style | Transitional |
| Sub Type | Writing Desks |
| Width | 74.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 89.84 |
| Carton Height | 5.08 |
| Carton Length | 35.56 |
| Carton Width | 77.96 |
Additional information
| Weight | 89.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 74 × 2 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Elon 64in Desk Top
Elon Desk Base
Related products
Brookhaven End Table
| Weight | 42.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 24 × 24 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |
Brookhaven Executive Desk
| Weight | 285.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 72 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Leather |
Brookhaven Leg Desk
| Weight | 98.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Power |
Elon Desk Pedestal
| Weight | 100.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 18 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |
Elon Lateral File
| Weight | 145.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |
Oval Accent Table
Rhapsody Executive Desk
| Weight | 418.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 74 × 31 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Leather |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.