Dover Leather Rectangle Ottoman
Call for Price
Browser STOOLS 41542-26WE/1B75HTF4
Call for Price
499-763 – Bridgeton Desk
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Walnut Solids, Metal, Maple Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Top/Base combination ONLYSingle drawerSolid Brass ferrules |
| Volume | 31 cft |
| Weight | 120 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 52.25 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Bridgeton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
499-146 – Bridgeton Upholstered Bed – King 6/6
499-302 – Bridgeton Rectangular Dining Table
499-407 – Bridgeton Sideboard
499-422 – Bridgeton Curio
499-601 – Bridgeton Cocktail Table
499-612U – Bridgeton Fully Upholstered Bunching Cocktail Table
499-621 – Bridgeton End Table
499-629U – Bridgeton Fully Upholstered Lamp Table
Related products
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Dove 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca 48 In. Writing Desk
Boca 57 In. Writing Desk
6659 Stance Keyboard + Storage Drawer
| Brand | BDI |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.