Back to products
Caldwell - Tahoe Charcoal Power Console Loveseat
Call for Price
Caldwell – Tahoe Fog 6pc Modular Power Reclining Sectional
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Perfect combination of design, comfort and scale | Yes |
|---|---|
| Soft, high-performance cover in neutral colorway | Yes |
| Generously padded arm | Yes |
| Console with power center and cup holders | Yes |
| USB/USB-C charging in switch | Yes |
| Ready to easily mount any FreeMotion® bracket and battery | Yes |
Additional information
| Dimensions | 93.75 × 106.75 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Green |
| Detail Color | Tahoe Fog |
| Style | Contemporary |
| Collection | Caldwell |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Caldwell – Tahoe Charcoal 6pc Modular Power Reclining Sectional
Caldwell – Tahoe Charcoal Power Console Loveseat
Caldwell – Tahoe Fog Power Console Loveseat
Related products
Levitate Leather Zero Gravity Power Recliner
Stressless® Sunrise (M) Classic Base Recliner with Power
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.