

773850-68 Queen Sleeper Sofa
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Familiar and comfortable, this classic sleeper sofa style features rolled sock arms, semi-attached back pillows, and simple turned legs. 2 pairs of pillows come standard on this sofa. Also available are the matching stationary sofa, loveseat, chair, and ottoman.
About Studio C
Studio C was founded over 50 years ago in the small town of Taylorsville North Carolina, where furniture manufacturing is not just our profession but a family tradition. Generations of North Carolinians have been building furniture in this part of the country dating back to the 1800’s.
Custom order is the strength of the company – our consumers can select from over 140 sofa styles, 100 accent chairs, 1000 fabric choices, and 50 premium leathers, all built to order and shipped around the world within a few weeks.
| Weight | 122 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 85 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Sleeper |
| Style | Casual |
Related products
309 Smyrna Queen Sleeper
| Dimensions | 38 × 81 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Multicolor, Red |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Sleeper, Upholstered |
| Style | Transitional |
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Holly Fabric Sleeper
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 78 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Holly |
| Features | Fabric |





