Justine 388 Lay Flat Reclining Sofa
Call for Price
Whitney Leather Wingback Accent Chair
Call for Price
22-2141-1-BB – Benjamin Large Sofa W/Back Border
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Loose |
|---|---|
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Volume | 108 cft |
| Weight | 225 lb |
| Leather | 394 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 24.75 yrd |
Additional information
| Weight | 225 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 108 × 33.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.