
Heritage 3 Drawer Wide Nightstand - 62231
Call for Price

Beck Arm Chair
Call for Price
Studio C Essentials Sofas
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Standard |
|---|---|
| Standard Wood Finish | GRG |
| A Pillow Count | 2 |
| A Pillow Width | 19.0 |
| A Pillow Height | 19.0 |
| B Pillow Count | |
| B Pillow Width | 0.0 |
| B Pillow Height | 0.0 |
| Kidney Pillow Count | |
| Kidney Pillow Width | 0.0 |
| Kidney Pillow Height | 0.0 |
| Extra Pillow Count | |
| Extra Pillow Width | 0.0 |
| Extra Pillow Height | 0.0 |
| Style Arm Height | 27.0 |
| Style Seat Height | 20.0 |
| Style Between Arms | 23.0 |
| Style Cubes | 68.0 |
| Style Units | 120.0 |
Additional information
| Weight | 55.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 80 × 35 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Studio C Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Ottomans & Poufs
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.