Revere Bed - Complete Bed / Queen / 806 Mist
Call for Price
Loft Living, Daxton Living Room Daxton LAF Sofa
Call for Price
Freefall Sofa
"*" indicates required fields
Description
Relax in the sink-in comfort of the Freefall sofa. Featuring clean modern lines and resting on a solid oak base in walnut with gray ceruse. High density foam cushions are dacron wrapped and upholstered in a warm toasty beige polyester boucle.
Additional information
| Weight | 144 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 83 × 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Freefall |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
Studio C Essentials Sofas
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.