Reed Square Coffee Table with Casters
Call for Price
22'' Storage Chest / Toy Chest
Call for Price
I3-22-1068 – Opal Sofa
"*" indicates required fields
Description
Windsor’s love for Swedish antiques grew to imagine this bench in extra long proportions, ideal for wrapping walls in seating. Try it paired with tiny drinks tables for company’s comfort, or make an afternoon of it yourself for a full-sprawl nap, no bend of the knee required. SPRING SEAT CUSHION OPTIONS ARE NOT AVAILABLE.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Down Plush |
| Notes | Spring Seat Options NA |
| Volume | 70 cft |
| Weight | 138 lb |
| Leather | 149 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 9.25 yrd |
Additional information
| Weight | 138 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 96 × 35 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.