Raymond Leather Power Reclining Loveseat with Center Console
Leather power reclining loveseat with zero-gravity recliners and power headrests for personalized comfort. Center console with two cup holders and USB port for convenience.
"*" indicates required fields
Bring upscale comfort and style to your living or media room with the Raymond Leather Power Reclining Loveseat with Center Console. Two zero-gravity recliners support each of you with a weightless feel that promotes deep relaxation, while power-adjustable headrests let you fine tune your support at the touch of a button. Ready to stream a movie or settle in with a book? The padded center console flips open to reveal two cup holders for added support and convenience. Handtailored in select top-grain leather with vinyl match and finished with mini-flange welting, Raymond delivers luxurious comfort with stylish modern flair.
| Weight | 265 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 73 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Raymond Antelope |
| Style | Modern |
| Collection | Raymond |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Raymond Leather Power Reclining Loveseat
Raymond Leather Power Reclining Loveseat
Raymond Leather Power Reclining Sofa
Raymond Leather Power Reclining Sofa
Raymond Leather Zero Gravity Power Recliner
Raymond Leather Zero Gravity Power Recliner
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
Craftmaster Essentials Sofas
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.