Hollifield 108 Power Reclining Sofa (90″)
"*" indicates required fields
Description
Features
| Customizable | Yes |
|---|
Product Details
| Height | 37 1/8″ |
|---|---|
| Width | 61 3/8″ |
| Depth | 18″ |
| Collection | Shaker |
| Wood Type | Alder |
Additional information
| Dimensions | 414 × 89 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Catnapper |
| Color | Brown |
| Detail Color | Reclining Sofas |
| Style | Contemporary |
| Collection | Hollifield |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hollifield 108 Power Reclining Loveseat
Hollifield 108 Power Wall Hugger Recliner
Hollifield 108 Reclining Loveseat
Hollifield 108 Reclining Sofa
Hollifield 108 Rocker Recliner
Related products
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.