Parker End Table
$798.00 Original price was: $798.00.$468.99Current price is: $468.99.

Bramner Accent Chair
$878.00 Original price was: $878.00.$488.99Current price is: $488.99.
Colleyville Recliner
"*" indicates required fields
SKU:
5440530
Category: Outlet Recliners
Description
Things are not always what they seem. And in the case of this low leg recliner, that’s a good thing. Sporting a highly modern aesthetic, this ultra-chic seat may look like an arm chair, but it’s designed to let you recline simply by leaning back. No levers. No buttons. Just a crisp, clean design to suit your lifestyle beautifully.
Additional information
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 32 × 21.5 in |
| Color | Black/Gray, Smoke, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Ballinasloe Platinum Recliner
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 33 × 34 in |
| Color | Black/Gray, Platinum |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Kincord Recliner
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 34 in |
| Color | Black/Gray, Midnight |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Keskin Oversized Swivel Accent Chair
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 58 × 39 in |
| Color | Brown/Beige, Sand |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Mitchiner Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 40 × 30 in |
| Color | Black/Gray, Fog |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Lorreze Power Lift Recliner
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.63 × 37 × 33.75 in |
| Color | Black/Gray, Steel |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Boxberg Power Recliner
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 40 × 34 in |
| Color | Bark, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Renbuen Recliner
| Weight | 131.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 43 × 34 in |
| Color | Black/Gray, Smoke |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 34.38 × 29.5 in |
| Color | Brown/Beige, Sand |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |










