Danika TABLES 64860-WE/6943
Call for Price
Allure Track Arm Bench Seat U-Shaped Sectional
Call for Price
CA2-607 – Cadence Cocktail Table – Sand Cerused
"*" indicates required fields
SKU:
CA2-607
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables, Cream
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Composite Materials |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | CA2 Sand CerusedWhite lacquered top and shelf with Sand Cerused supports |
| Volume | 42 cft |
| Weight | 198 lb |
Additional information
| Weight | 198 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 52 × 16.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cadence |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
CA2-146 – Cadence Metal Canopy Poster Bed – King 6/6 – Sand Cerused
CA2-205 – Cadence Six Drawer Dresser – Sand Cerused
CA2-221 – Cadence Single Drawer Nightstand – Sand Cerused
CA2-222 – Cadence Two Drawer Nightstand – Sand Cerused
CA2-301 – Cadence Rectangular Dining Table – Sand Cerused
CA2-305 – Cadence Round 64” Dining Table – Sand Cerused
CA2-401 – Cadence Credenza – Sand Cerused
CA2-531 – Cadence Sweep Dining Chair – Sand Cerused
Related products
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.