Griffith Park Obsidian End Table
Call for Price
Ellery Leather Roll Arm L-Shaped Sectional
Call for Price
CT6029-DN – Dunes Coffee Table
"*" indicates required fields
SKU:
CT6029-DN
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables, Gray
Description
The Dunes coffee table combines dyed grey lampacanay with the tan finished wood in an alternating pattern. The design tapers smaller from top to floor. A glass top lays over the rope detailed top.
Product Details
| Material | Mahogany Solids, Abaca Rope |
|---|---|
| Notes | A tan/grey finish with dyed grey lampacanay contrast wrap and top. Includes 1/2” lay-on tempered glass top |
| Volume | 21 cft |
| Weight | 142 lb |
Additional information
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 16.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Coastal |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.