Walnut Grove Upholstered Bed California King
Call for Price
Lyra Ivory Fabric Pouf Ottoman
Call for Price
Lyra Rectangular Coffee Table
"*" indicates required fields
SKU:
W1016-031
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Flexsteel, Storage
Description
All the modern luxury you need, with natural, organic influences. Lyra is the perfect combination of nature and innovation. The two ottomans (sold separately) fit perfectly beneath the coffee table for easy storage and a visually appealing combination. The perfect blend of contemporary and natural, Lyra elevates your space into the modern age and still feels down-to-earth.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Lyra |
|---|---|
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 12.480 |
| Carton Weight | 117.000 lb |
| Product Weight | 117 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 12.463 |
Additional information
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 32 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lyra |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lyra End Table
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 21 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lyra |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.