Cardoni Table Lamp, Green
Call for Price
I3-147 - Yvette Uph California King Bed
Call for Price
Lyra Pair of Barrel Chairs (upholstered)
"*" indicates required fields
Description
All the modern luxury you need, with natural, organic influences. Lyra is the perfect combination of nature and innovation. This elegant dining chair blends sleek contemporary design with warm, earthy elements, creating a stylish yet inviting seat at your table. Upholstered in cloud-soft ivory performance fabric, it offers both comfort and durability, standing up to everyday use with ease. The perfect blend of contemporary and natural, Lyra elevates your dining space into the modern age while still feeling welcoming and grounded.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Lyra |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 20.498 |
| Carton Weight | 77.700 lb |
| Product Weight | 20 lb |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 31 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Lyra |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lyra End Table
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 21 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lyra |
| Features | Storage |
Lyra Fabric Pouf Ottoman
Lyra Ivory Fabric Pouf Ottoman
Lyra Rectangular Coffee Table
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 32 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lyra |
| Features | Storage |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.