
Stressless® Reno Home Office
Call for Price
Allure Track Arm Chaise Sectional
Call for Price
CA3-631 – Cadence Accent Table – Mocha
"*" indicates required fields
Description
This small accent table features a wide square block base crafted in oak solids and narrow heart oak veneer that tapers upwards with clipped corners to an octagonal shape where a post of antique brass supports an antique brass top with inset Carrara marble. Finished in a low sheen, rich, warm brown Mocha finish.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids, Metal, Marble |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | CA3 MochaCarrara marble inset top with antique brass trim and upright |
| Volume | 7 cft |
| Weight | 70 lb |
Additional information
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 22 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Cadence |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.