Pure Modern End Table
Call for Price
Pure Modern Pair Of Angled Etagere Bookcase Piers
$1,088.00 Original price was: $1,088.00.$718.99Current price is: $718.99.
Pure Modern Angled End Table
"*" indicates required fields
Description
Boasting modern simplicity, the Angled End Table from the Pure Modern collection makes the perfect mate to a stylish sofa or chair. Its open design offers storage and display options while an upper drawer is perfect for keeping remotes. With a linear silhouette and mitered corners, this end table offers a sophisticated aesthetic brought to life with straight grain oak veneers in a soft Moonstone finish with custom bar-pull hardware in Brushed Nickel.
Product Details
| Warm Grey finish highlighting linear oak veneer patterns | Yes |
|---|---|
| Sleek custom hardware in burnished nickel finish | Yes |
| Functional open shelf storage | Yes |
| Open and enclosed storage spaces | Yes |
| Each piece of Parker House furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it (or a swatch) in person. | Yes |
Additional information
| Dimensions | 26 × 24 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Moonstone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pure Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Pure Modern 63 In. Angled Door Tv Console
Pure Modern Bedroom 6 Drawer Dresser And Mirror
Pure Modern Bedroom Dresser With 6 Drawers
Pure Modern Bedroom King 6/6 Panel Bed (1166hb/1166fb/115066r)
Pure Modern Bedroom Queen 5/0 Panel Bed (1150hb/1150fb/115066r)
Pure Modern Dining 2 Pc. 66 In. Buffet / Open Hutch
Pure Modern Dining Bar Complete 78 In.
Related products
Erabella Side Table
Olmsted Round End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.