Today’s Hours Getting Hours
Geneva Rocking Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Gerard Power Lift Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 169 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 38 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Hercules Manual Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline |
| Style | Transitional |
Hercules Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Transitional |
Holly Chair
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Holly Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Holly Ottoman
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Holly Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Iris Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 307 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Jarvis Power Reclining Loveseat With Console & Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Cupholders, Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Jarvis Reclining Sofas
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Jasper Fabric Loveseat
| Dimensions | 38 × 66 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |










