Today’s Hours Getting Hours
Sophisticated Oat Perfect Match Power Swivel Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Dimensions | 41 × 38 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Power Recline, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Stella Chair
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern, Transitional |
Stella Loveseat
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 55 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stella Ottoman
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 29 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stella Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stella Swivel Chair
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Strait Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 286 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 75 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 62 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Sullivan Chair
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36 × 34 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Transitional |











