Today’s Hours Getting Hours
Beau Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 284 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Console, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
Beau Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 271 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 65 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
Beau Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 89 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Traditional |
Belle Power Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Belle Power Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |
Belle Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Transitional |
Belle Recliner
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner |
| Style | Transitional |
Belle Rocking Recliner
| Weight | 110 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Rocker, Upholstered |
| Style | Transitional |
Bexley Chair
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 49 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Bexley Loveseat
| Weight | 131 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 71 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |












