Today’s Hours Getting Hours
Lettner Queen Rails with Roll Slats
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 85.25 × 6 in |
| Color | Black/Gray, Light Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Series Features | Made with select Birch veneers and hardwood solids. Burnished light gray finish. Drawers feature a silver-tone patina color knob and back plate. Dovetail drawer construction. Drawer interior with color finish. Ball bearing drawer glide. Felt drawer bottoms on select drawers. Beveled mirror. Both the sleigh headboards (77/78) or panel headboards (57/58) can use either storage footboards (74/98 and 76/99) and panel footboards (54/96 and 56/97). Choose from a timeless storage sleigh bed design, offered in twin or full size. The twin over full bunk bed has underbed storage. Special features include a hidden jewelry tray in the center drawer of the dresser, and a concealed pull-out tray in the -92 nightstand. |
| Brand | Ashley Furniture |
Parellen 48″ Bench
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 52.5 × 8 in |
| Color | Beige/Gray, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Casual lifestyle design. Dining tops are made with a durable Melamine surface with a replicated barn wood gray wood grain. Table legs feature a simple tapered leg design for timeless appeal. D291-01 soft seat “X” back chair and D291-124 counter stool. Light beige colored polyester fabric with a textural weave. Table base and chair frames are finished in a gray color that pairs nicely with the table top surface. D291-26 storage table offers a multi-functional design with two convenient side drawers and a storage bin on each end for maximum use of space. D291-00 bench features hidden storage. Seats up to 6. |
| Brand | Ashley Furniture |
Gladdinson Twin/Full Storage Drawers (Set of 4)
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 42 × 11 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Contemporary styled upholstered storage bed. Made with engineered wood frames, foam cushion panels upholstered with a light gray woven polyester fabric. Full slat foundation eliminates the need for a box spring. Large capacity, under bed storage bins with casters. Button tufted headboard and footboard. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roxsburg 5′ x 7′ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 62 × 5.25 in |
| Color | Black/Gray, Multi, Natural, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Hand woven, geometric design in cream, gray, black and natural. 5mm pile. 3.25 – 3.75″ knotted tassel edge. Polyester/wool blend, backed with cotton. Spot clean only. Rug pad recommended. Due to the handcrafted nature of this product, some variation may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Wittland Bar Cabinet
| Weight | 120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 41 × 8 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Casual contemporary style. Made with Acacia solids, MDF and Acacia veneer. The finish features a rich warm brown undertone balanced nicely with a hint of gray. 50″ round dining table comfortably fits four. The chair frame is made with solid wood and features a cushioned back and seat upholstered with a durable faux brown leather. D374-66 bar cabinet makes entertaining easy with built in stemware racks, wine rack shelving and plenty of storage space for bottles and bar accessories. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bramner Accent Chair
Woodanville Dining Chair
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 40.63 × 9.88 in |
| Color | Brown/Beige, Cream/Brown, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with Birch veneers and select hardwood solids in a distinctive two-tone cottage finish. Cream table base and chair frame with medium brown color table tops and chair seats. Updated cottage styling, table has arched aprons and chair has pierced ladder back design. Chair has contoured seat for added comfort. D335-15 small round dining table features drop leaves for smaller space dining. Chair has a pierced ladder-back design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Wittland Dining Chair
| Weight | 18.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 39 × 19.25 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Series Features | Casual contemporary style. Made with Acacia solids, MDF and Acacia veneer. The finish features a rich warm brown undertone balanced nicely with a hint of gray. 50″ round dining table comfortably fits four. The chair frame is made with solid wood and features a cushioned back and seat upholstered with a durable faux brown leather. D374-66 bar cabinet makes entertaining easy with built in stemware racks, wine rack shelving and plenty of storage space for bottles and bar accessories. |
| Brand | Ashley Furniture |
Skempton Dining Chair
| Weight | 20.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 19.75 × 10.5 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Series Features | Made with Acacia veneers and select rubberwood solids, in a grayish white finish with rub through effect for a time worn appearance. Top is finished in a medium toned brown color with a planked effect with saw kerf distressing. Chair has a classic casual design with a tall ladder back look with simple features. Seat is covered in a light colored fabric cover. D394-32 pairs with 4 counter height stools. Built-in 8-bottle wine rack and open shelves. D394-024 cushioned saddle seat with a light textural polyester fabric. D394-113 barstool dimensions: 21″W x16″D x 24″H. D394-223 barstool dimensions: 16″W x 14″ x 24″H. Multi functional dining table features two convenient side drawers and a storage bin on each end for maximum use of space. Storage on the ends for maximum use of space. Finished in a trend right gray washed color with contrasting light oak colored top. Solid wood chair frames with cushioned seat in light gray woven polyester fabric. Piano style bench with under seat storage bin. D394-423 counter height dining set includes 6 stools and counter height leg table. Two-tone finish with a brown wood tone top contrasted with a grayish white with rubbed through effects. |
| Brand | Ashley Furniture |
Tripton Counter Height Bar Stool
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.88 × 41.63 × 18.88 in |
| Color | Brown/Beige, Linen, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Series Features | D530-01 is a button tufted upholstered chair with roll back design covered in a textured woven fabric. D530-02 is a button tufted upholstered chair with roll back design covered in casual Graphite color fabric. Table top is made with select Mindi veneer in a medium rustic brown color. Table apron and braced leg are made from tubular metal in an aged brown color. Barstool frames are constructed with hardwood solids. Rolled back button tufted upholstery with soft cushion seating. Choice of woven linen looking cover (-124) or textural graphite color (-224). Upholstered banquet seating with tufted backs offer a wonderful style forward approach to the dining area. D530-324, -330 modern contemporary barstool with clean lined good looks are accentuated with a comfortably curved backrest, button tufting and upholstered seat in a linen polyester fabric. Built in footrest makes sitting even more comfortable. Self-returning swivel keeps the seat and base aligned. |
| Brand | Ashley Furniture |
Discover Unbeatable Deals: Explore Interiors Home Outlet Center
For those looking for discounted designer treasures in the Lancaster or Central PA region, your search ends here at INTERIORS HOME Outlets, conveniently located within our showrooms. Discover an expansive array of furniture and mattresses, up to 70% every day. Every item is in-stock and ready to welcome home with our quick delivery service!
Explore our exclusive designer-inspired Room Packages featured within each Outlet. Effortlessly refresh any space with our curated furniture sets designed for your living, bedroom, or dining areas.














