54 inch Writing Desk
| Weight | 105.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 54 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grays |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | 5198-10 |
| Features | Storage |
58” Red Asian Cabinet
| Weight | 188.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 58.25 × 40.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Red |
| Detail Color | Reds |
| Style | Transitional |
| Collection | 500-50 & Commerce and Market |
| Features | Storage |
Amani Three-Drawer Accent Chest
| Weight | 192.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 42 × 35.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | American Life Amani |
| Features | Storage |
Arabella Mirrored Three-Drawer Nightstand
| Weight | 120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 22.5 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Arabella |
| Features | Power |
Archivist Bachelors Chest
| Weight | 165.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 38 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archivist |
| Features | Storage |