Normandy Drawer Chest
"*" indicates required fields
Description
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy dresser chest. Inspired by European architecture, this dresser chest offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gleaming gunmetal hardware. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Chests |
| Carton Volume | 31.727 |
| Carton Weight | 256.300 lb |
| Product Weight | 256 lb |
Additional information
| Weight | 256 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 54 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
| Weight | 101.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 52 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Normandy Buffet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 66 × 34 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Normandy Pair of Upholstered Dining Chairs
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 19 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.