Serene Green Framed Canvas
Call for Price
LR-7100-14 - Great Room Leather Configurable Large Ottoman
Call for Price
Normandy Nightstand
"*" indicates required fields
Description
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy nightstand. Inspired by European architecture, this nightstand offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gleaming gunmetal hardware. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 11.422 |
| Carton Weight | 82.600 lb |
| Product Weight | 83 lb |
Additional information
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 27 × 27 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
| Weight | 101.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 52 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Normandy Buffet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 66 × 34 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Normandy Pair of Upholstered Dining Chairs
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 19 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Fabric |
Normandy Square Coffee Table
| Weight | 117.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Related products
Surrey Hills Open Nightstand, Stone Top
Saybrook Nightstand 4
| Brand | Mavin |
|---|---|
| Color | Bronze, Brown |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Avaline Carmen Three Drawer Nightstand
Cherry Park Night Stand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Plank Road Blair Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.