Maris Manual Recliner with Wood Frame
Call for Price

Alder Bookcase 48 x 29 - 64829
Call for Price
Cassandra STOOLS 40345-30/56JU
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
With the CASSANDRA stool, your kitchen will have a chic and cozy look. So natural in a contemporary decor, it invites you to slow down and take a break. This is made possible by the upholstered and curved backrest and seat embracing every point of contact of your body with the seating. Not only does it look good with its flawless design and beautiful finish, it offers true comfort!
Videos
Additional information
| Dimensions | 23.75 × 19 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | JU Sheep |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cassandra |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cassandra CHAIRS 30345/56KZ
Cassandra STOOLS 40345-26/56JU
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jade Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.