3637S-1 – Lorne Tufted Side Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Tufted |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Volume | 21 cft |
| Weight | 22 lb |
| Leather | 42 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.75 yrd |
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.25 × 20.25 × 42.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Tufted |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
22-2121-1T – Matteo Large Tufted Sofa
22-2121T – Matteo Tufted Sofa
3626A-1 – Claire Tufted Arm Chair
3626S-1 – Claire Tufted Side Chair
3631A-1 – Fairmont Tufted Arm Chair
3631S-1 – Fairmont Tufted Side Chair
3637A-1 – Lorne Tufted Arm Chair
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.